نکات مهم در خرید و نصب کرکره برقی

با توجه به گستردگی استفاده از کرکره برقی در مکان های مختلف مسکونی ، تجاری ، صنعتی شرکت های تولید کننده زیادی دست به تولیدی انواع مختلف اجزای کرکره برقی با کیفیت ها و مدل های گوناگون زده اند.
در هنگام انتخاب و خرید و نصب کرکره برقی خریداران باید توجه داشته باشند که علاوه بر کیفیت اجزای انتخاب شده به کارایی قطعات در محل مورد استفاده و هماهنگ بودن قطعات با یکدیگر توجه کنند.
به عنوان مثال استفاده از موتور ساید برای کرکره های مغازه و کرکره ها سبک امری غیر متعارف است.
در ادامه برای آشنایی بیش تر خریداران به ذکر چند نکته که در خرید و راه اندازی کرکره مهم  و مورد نیاز است می پردازیم.
۱ – اطمینان خاطر از محکم بودن مکان ریل و صفحه پلیت ها و در صورت لزوم زیرسازی مناسب جهت نصب تجهیزات و اجزای  کرکره برقی .
۲ – دقت در انتخاب محل مناسب موتور و صفحه پلیت ها ٬ تا هم از فضای موجود استفاده مناسب شود و هم محل مناسب و کافی جهت جمع شدن تیغه ها فراهم شود .
۳ – انتخاب موتور مناسب با توجه به میزان تردد و وزن درب : معمول است برای نصب کرکره برقی در مکان های با تردد بسیار بالا و همچنین درب های با طول و عرض و وزن زیاد از موتورهای با کیفیت و با قدرت ساید استفاده می شود ٬ اگر وزن و ابعاد درب زیاد نباشد و میزان تردد در شبانه روز کم یا متوسط باشد از موتورهای سنترال استفاده شود موتورهای سانترال هم از سهولت در نصب برخوردار هستند و هم برای نصب نیازی به تغییرات اساسی در کرکره های قدیمی ندارند
انواع دیگری از موتورها در بازار وجود دارد که  استوانه ای شکل هستند و به موتورهای توبولار Tubular معروفند و در توان های مختلفی در بازار به فروش می رسند و می توانند در نصب انواع پرده کرکره ٬ سایبان اتوماتیک ٬ شاترز انواع پنجره و انواع کرکره های برقی مورد استفاده قرار گیرند . البته نصب این موتورها نسبت به سایر انواع موتورهای کرکره برقی نیاز به تجربه ٬ دقت و دانش بیشتری خواهد داشت .
۴ – استفاده از جنس مناسبی از تیغه ها تا بتوان  بین ابعاد درب ٬ وزن کلی تیغه ها ٬ نیرو و توان موتور تناسب ایجاد کرد.یکی دیگر از نکات مهم در خرید و نصب کرکره برقی است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>