نصب کرکره برقی

نصب کرکره برقی
نصب کرکره برقی به مهارت  و آموزش های خاصی نیاز دارد که در این نوشتار به برخی از این مهارت ها اشاره می شود.برای نصب کرکره برقی باید دو مرحله راه اندازی بخش سخت افزاری یا مکانیکی و سپس راه اندازی بخش الکترو نیکی را پشت سر گذاشت.


اصلی ترین قسمت سخت افزاری کرکره برقی تیغه است که در طرح ها و مدل های مختلفی تولید می شود.رایج ترین تیغه ای موجود در بازار تیغه های رل شونده هستند.از دیگر اجزای مکانیکی و سخت افزاری مهم می توان به شفت و کاسه فنر وفنر اشاره کرد.
شفت لوله اصلی است که باراصلی تیغه را هنگام که به زمین متصل نیست(به صورت کامل یا نیمه رل شده است) متحمل می شود . کاسه فنر وفنر وزن درب را در جهت معکوس خنثی می کند تا درب به سهولت باز و بسته گردد.
از جمله مسایل الکترونیکی در نصب کرکره برقی می توان به برد مورد استفاده برای اتوماسیون ، کلید برای باز و بسته کردن دستی دستگاه ، سیم برق برای تغذیه دستگاه اشاره کرد.
هم چنین خلاص دستی در زمره اجزای فیزیکی کرکره برقی جای می گیرد و در هنگامی که برق قطع است برای باز وبسته کردن کرکره برقی از آن استفاده می شود.
در نصب کرکره برقی هرکدام از این وسایل باید به دقت نصب شوند تا خللی در کار درب به وجود نیاید.
یکی از نکاتی که در هنگام نصب کرکره برقی نباید فراموش شود وجود نوار یا واشر پلاستیکی در انتهای آخرین تیغه از کرکره برقی است. این نوار به تیغه کمک می کند تا در هنگان بسته شدن و برخورد با زمین اسیب نبیند و صدا ندهد.
در نصب کرکره برقی قطعه دیگری به نام ریل وجو دارد که مسیر تیغه ار در هنکام بالا و پایین شدن هدایت می کند.
ریل راهنمای تیغه ها است که باعث می شود از مسیر خود خارج نگردند و در یک خط حرکت کنند.
در ریل واشرهای مویی قرار می گیرد که باعث می شود تیغه ها بر روی آنها سر بخورند و اصطکاک کمتر گردد. بدین ترتیب دیگر نیاز به روغنکاری نیست.

نصب کرکره برقی در تهران و اراک : ۰۹۱۸۵۲۵۷۹۸۹

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>