موتورهای ساید

موتورهای ساید هممانطور که از نام آن ها پیداست در قسمت کناری یا جانبی کرکره قرار می گیرند برعکس موتور های توبولار که تمام فضای فوقانی کرکره برقی را اشغال می کنند.
ساید(side (در زبان انگلیسی یعنی کنار ، طرف.
موتورهای ساید موتورهایی قوی هستند و برای کرکره های سنگین که در اماکن و کار گاه های صنعتی به کار می روند یا کرکره هایی که در معابر پر رفت و آمد استفاده می شوند ، کاربرد دارند.
انبالانس ( UNBALANCE ) بودن موتورهای ساید موجب می شود که طول عمری بیشتری نسبت به موتورهای بالانس ( Balance ) (موتورهای MC و مرکزی ) داشته باشند و هم چنین هگام کار کردن با این موتورها به مشکل و دردرسر کمتری برخواهید خورد چرا که در آن ها سیستم کاسه و فنر استفاده نمیشود و خرابی ها و ایرادات ناشی از  شکستگی فنر و کاسه فنر در این سیستم ها وجود نخواهد داشت.
هم چنین در این سیستم ، هنگامی که برق قطع می شود سیستم جرثیقل زنجیری دستی عهده دار بالا بردن در میشود و برای پایین اوردن در باید از سیستم خلاص کن دستی استفاده کرد. در سیستم های بالانس از خلاص کن های سیمی استفاده می شود و استفاده از خلاص کن دستی در سیستم های انبالانس نوعی مزیت برای آن ها به حساب می آید. چرا که  در آنبالانس در هنگام استفاده از سیستم دستی هیچگونه نیروی غیرقابل کنترل نظیر نیروی فنر رو به بالا وجود ندارد و با خلاص کردن، هیچ آسیبی به سیستم وارد نمی شود، در صورتی که در بالانس با خلاص کردن موتور، درب تحت تاثیر نیروی فنر، روبه به بالا حرکت می نماید و حتی با وجود Stopper، این نیرو می تواند باعث آسیب رساندن به مکانیزم موتور و درب شود .
البته با همه این اوصاف نباید فراموش کرد که هنوز مناسب ترین موتور برای مکان های مسکونی موتور های توبولار هستند.
موتور کرکره برقی توبولار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>