ریموت و رسیور

ریموت و رسیور به نوعی گیرنده و فرستنده امواج رادیویی به حساب می آیند،هنگامی که امواجی از طرف یک ریموت ارسال می شود، رسیور به عنوان گیرنده آن امواج  عمل کرده و پس از دریافت دستورات لازم ، درب اتوماتیک را باز یا بسته میکند.

از بیش تر درب های اتوماتیک مخصوصاٌ در اماکن مسکونی چندین نفر استفاده می کنند و در نتیجه به تعداد بالایی ریموت نیاز است این موضوع دلیلی است که وجود ریموت کنترلرهای غیر فابریک را در بازار افزایش داده است.البته این موضوع تنها دلیل فراوان شدن آن ها نیست ، قیمت ،پایین تر آن ها نسبت به ریموت های فابریک و هم چنین امکان استفاده از آن ها برای روشن و خاموش کردن چراغ های پارکینگ راهم می توان جز دلایل برشمرد.

معمولا ۴ نوع رله یا کلید رسیور در بازار موجود است که بر اساس نیاز می توانید آن ها را انتخاب کنید.اگر می خواهید یک درب اتوماتیک را به صورت دو لنگه باز وبسته کنید می توانید از ریموت های تک رله ای استفاده کنید.

و اگر قصد آن را دارید که با یک دکمه درب تک لنگه را باز کنید و با دکمه دیگر دو لنگه درب را به صورت همزمان باز کنید از ریموت های دو رله استفاده کنید.

ریموت های سه رله در موقعیت هایی به کار می روند ، که افراد بخواهند چراغ پارکینگ را هم همزمان روشن کنند.

ریموتهای لرنینگ امنیت پایین تری دارند و در فرکانسی خاص مثل ۴۳۳ ارسال می شوند

اما ریموتهای هاپینگ امنیت بسار بالاتری داشته و مدار فرمان قدرتمندتری را دارا می باشند. فرکانس این نوع ریموتها دائم در حال تغییر است و فقط به وسیله رسیور موبوطه قابل شناسایی می باشد.

در نهایت سعی کنید ریموتی را انتخاب کنید که از برد های بالاتر نیز دستورات شما را اجرا کند و دامنه امواج رادیویی آن گسترده تر باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>