راهبندهای بازویی

راهبند های الکترومکانیک جهت کنترل و تردد رفت و آمد در ساختمان ها ،پارکینگ ها واداره های بزرگ استفاده می شوند.

این راهبند ها در چند مدل گوناگون به بازار ارائه شده اند. در این مطلب قصد داریم تا راهبند های بازویی را مورد بررسی قرار دهیم.

تکنولوژی راهبندها الکترو مکانیک بازویی بر پایه سیستم محرکه شامل بر الکترو موتور و گیربکس می باشد. فنر وظیفه ایجاد تعادل در بازو را دارد که این ویژگی به حرکت ثابت و بدون لرزش بازو هنگام بالا و پایین رفتن منجر می شود و تنش های موضعی را به کلی از بین می برد.

از آنجا که راهبندهای الکترونیک همیشه در خارج ساختمان و در معرض تغییرات جوی قرار دارند ، هنگام خرید راهبند باید دقت کرد که فلزی انتخاب شود که در برابر تغییرات آب هوایی بیشترین مقاومت را داشته باشد.

البته نکات دیگری را نیز هنگام انتخاب راهبند باید مد نظر داشت ، به عنوان مثال قابلیت اتصال راهبند به تجهیزان ارسال فرمان چه دیجیتال و چه آنالوگ و همچنین اتصال و فرمان پذیری از کلیه تجهیزات ایمنی و مدار های مغناطیسی مثل لوپ دتکتورها از جمله این نکات هستند.

یک راهبند مناسب باید قابلیت اتصال به ریموت کنترلر را داشته باشد.در راهبندهای بازویی طول بازو و هم چنین عدم لرزش بازو هنگام حرکت و سرعت آن در زمانبالا و پایین رفتن بسیار مهم است.ضمن اینکه عدم تولید صداهای نا به جا هنگام حرکت بازو را نباید فراموش کرد.

راهبندهای بازویی باید مجهز به خلاص کن دستی باشند تا در هنگام قطع برق بتوان آن ها را بست و قابلیت تجهیز به باطری بک آپ برای استفاده در زمان قطع برق را داشته باشندو قابلیت اتصال به کارتخوان داشته باشند و اگر مجهز به سیستم Encoder برای ایمنی در برخورد با ماشین باشند برای جلوگیری از برخورد با ماشین ها بسیار مناسب است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>