درب های کنترلی

کنترل از راه دور در هر مسئله ای یکی از نکات مورد علاقه بشر بوده است و همیشه سعی در فراهم کردن امکانات و مقدمات این امر در تمام مسلیل داشته است.

صنعت درب های اتوماتیک هم در پیروی از این امر هر روز به گسترش یافته وو درب هایی تولید شده اند که گاهاً در بازار رقابتی با سایر درب ها ،کنترل از راه دور آن ها حتی از فاصله چند متر بیش تراز برند های رقیب اهمیت داشته است.

برای کنترل از راه دور یک درب اجزای مختلفی نیاز است که عبارتند از یک ریموت کنترلر ، یک برد الکترونیک یا رسیور که در آن گیرنده های رادیویی وجود دارند که می توانند ارتباط رادیویی را بین ریموت و رسیور ایجاد کنند.

در واقع همه این اجزا  در جعبه ای قرار گرفته است که نقش تابلوی فرمان را دارد و فرمان لازم برای باز و بسته کردن درب از طریق شاسی های متصل به آن و یا سیستم فرمان رادیویی که قسمت گیرنده رادیویی در داخل این یونیت قرار گرفته و با استفاده از یک تراشه الکترونیکی بنام ( میکرو پرسسور یا ریز پردازنده ) کار کنترل درب را ببه انجام می رسانند و فرمان لازم را به موتورهای الکتریکی برای باز وبسته شدن می دهد .

برد الکترونیکی در واقع دریافت کننده امواج رادیویی است، هر برد الکترونیکی برای راه اندازی و شروع به کار نیاز به یک ولتاژ تغذیه مستقیم خاص خود دارد و عامل اصلی حرکت در سیستم درب اتوماتیک موتورالکتریکی می باشد و هر موتورالکتریکی می تواند یک سرعته یا چند سرعته باشد ، چپ گرد یا راست گرد باشد که چگونگی ایجاد هر کدام از این حالات با سیمهای ورودی به سیستم موتور درب اتوماتیک مشخص می گردد و تعدادی سنسور از قبیل میکرو سوئیچ ها ، فرستنده و گیرنده های مادون قرمز به محل خود بر روی برد کنترل درب اتوماتیک نصب می گردد.

درب های کنترلی برای کارکرد به مواردی که در بالا به آن ها شاره شد نیاز دارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>