درب های اتوماتیک ریلی

درب های اتوماتیک ریلی به گونه ای است که یک لنگه درب که معمولاً بیشتر از دو و نیم متر است به صورت کشویی به سمت چپ یا راست رفته و فضای ورودی را به طور کلی باز می‌کند. این گونه درب‌ها برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که اولاً به تمام فضای ورودی پارکینگ نیاز دارند و اندازه درب آنقدر بزرگ باشد که استفاده از مدل‌هایی مشابه مقرون به صرفه نباشد. درب‌های ریلی را می‌توان در پارکینگ‌های مسقف و باز استفاده نمود زیرا معمولاً باز و بسته شدن این درب کم صدا می‌باشد.

در ایران این نوع درب‌ها معمولاً در مکان‌های صنعتی نصب می‌شود اما در منازل مسکونی نیز استفاده دارد.

از جمله محدودیت‌های درب‌های ریلی به کندی سرعت باز و بسته شدن آن و داشتن فضایی معادل اندازه خود درب در سمت چپ یا راست درب است‌.

سیستم‌های اتوماتیک مناسب با این گونه درب‌ها به طور کلی تنوع خاصی نداشته و به یک صورت کار می‌کنند آن هم این است که معمولاً موتور گیربکس را در انتهای درب، یا در بالای درب و یا پایین آن‌، نصب کرده و در موازات چرخ دنده آن ریل را روی درب سوار می‌کنند. حال حرکت چرخ دنده ریل را به حرکت درآورده و در نتیجه درب به جلو و عقب حرکت خواهد کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>